Wyjazd w ramach projektu Erasmus+

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie ostatnich wolnych dni majówki niż wspólna integracja i rozwijanie umiejętności językowych, a wszystko w kontekście ochrony środowiska.
Grupa ośmiorga uczniów z klas pierwszych naszego liceum miała okazję wziąć udział w międzynarodowym projekcie ekologicznym z serii "Ambasadorzy w gumowcach", którego pierwsza część odbyła się w dniach 5-11.05.2019r. w niemieckim mieście Soest. Razem z uczniami z lokalnego gimnazjum oraz młodzieżą z holenderskiego miasta Kampen braliśmy udział we wszystkich zorganizowanych zajęciach i z zainteresowaniem angażowaliśmy się w realizację zadań projektowych. W toku badań mieliśmy okazję dokonać biologicznej i chemicznej analizy lokalnych wód oraz dowiedzieliśmy się nieco zarówno o żyjących tam organizmach jak i o konieczności ich ochrony. Nie zabrakło także czasu na rozrywkę – zwiedziliśmy Soest oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Dortmundu, gdzie między innymi odwiedziliśmy stadion jednego z najlepszych niemieckich klubów piłkarskich - Borussii Dortmund. Podczas panelu dyskusyjnego z niemieckimi przedstawicielami organizacji Fridays for Future mogliśmy podzielić się naszą opinią na temat zmian klimatu oraz zaproponować pomysły na rozwiązanie problemów związanych z ochroną środowiska.
Kolejna część projektu odbędzie się we wrześniu w Polsce. Cieszymy się że mieliśmy okazję wziąć udział w takim wyjeździe. Z całą pewnością będzie to dla nas cenne doświadczenie i będziemy starać się przenieść aspekty dotyczące ochrony środowiska w nasze codzienne życie.
Środki na realizację projektu pozyskano z programu Erasmus +.