Zakończenie projektu Wiem więcej – mogę więcej

To już koniec projektu Wiem więcej – mogę więcej, współfinasowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nie smucimy się jednak, gdyż powodem do satysfakcji są bardzo konkretne korzyści wynikające dla naszych uczniów. Mowa o certyfikatach językowych Cambridge First, do których 31 osób przygotowywało się przez cały kończący się rok szkolny.
Kończy się dwuletni udział szkoły w projekcie, a kolejna grupa naszych licealistów we wtorek 11 czerwca przystępuje do egzaminu językowego potwierdzającego kompetencje językowe. Do tej pory 122 uczniów naszego liceum było beneficjentami kolejnych edycji projektu, dzięki któremu stali się oni szczęśliwymi posiadaczami certyfikatów językowych uznawanych na świecie i nie tracących swojej aktualności. Dzięki wspólnemu wysiłkowi nauczycieli i uczniów oraz dzięki współpracy z centrum egzaminacyjnym nasza szkoła weszła również do elitarnego grona placówek przygotowujących do egzaminów certyfikatowych Cambridge First, gdzie do egzaminu można przygotować się za darmo.
W dobiegającym końca roku szkolnym 20018/2019 grupy językowe przygotowywane były przez nauczycielki i nauczycieli anglistów: Katarzynę Kozłowską, Dominikę Lelicką, Urszulę Łukaszczyk i Artura Gołdyna. W każdej z grup przeprowadzono po 140 godzin zajęć. Był to czas wytężonej pracy dla jednej i drugiej strony. Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli uczymy się języków, wszędzie czujemy się jak w domu. Satysfakcja z opanowania j. angielskiego i zadowolenie wynikające ze zdobycia certyfikatu Cambridge rekompensują wszelkie trudy odbytej drogi.