Podsumowanie konkursów

20 maja 2019 r. w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. W uroczystości udział wzięli Pan Adrian Czubak – Wojewoda Opolski, Pan Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty oraz Pan Artur Zapała – Opolski Wicekurator Oświaty. Wśród wyróżnionych byli uczniowie naszej szkoły, którzy w bieżącym roku szkolnym uzyskali tytuł laureata konkursu.
Paulina Kleman – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Agnieszka Raszka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego i Wojewódzkiego Konkursy Języka Niemieckiego
Martina Torka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
Tomasz Kustra – laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Michał Dziarkowski – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Gratulujemy laureatom i ich opiekunom.

Na Wschód od Bugu

21 maja w budynku Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego odbył się 49. Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy „Na Wschód od Bugu”. Organizatorem przeglądu był Opolski Oddział Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Miło nam donieść, że uczennica klasy III c gimnazjum Paulina Kleemann wygrała w tym konkursie, zaprezentowawszy recytację utworów trzech współczesnych pisarzy ukraińskich. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej, jubileuszowej edycji przeglądu.

I Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny

12 maja 2019 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie z udziałem blisko 300 zawodników z Polski i Czech odbył się I Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Juniorów. W biegu na 100mppł kobiet w kategorii U20 startowała uczennica naszej szkoły oraz zawodniczka przyszkolnego UKS Komar Strzelce Opolskie Zofia Mehlich, zajmując III miejsce. Zarówno zawodniczce jak i trenerowi Ronaldowi Mehlichowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyjazd w ramach projektu Erasmus+

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie ostatnich wolnych dni majówki niż wspólna integracja i rozwijanie umiejętności językowych, a wszystko w kontekście ochrony środowiska.
Grupa ośmiorga uczniów z klas pierwszych naszego liceum miała okazję wziąć udział w międzynarodowym projekcie ekologicznym z serii "Ambasadorzy w gumowcach", którego pierwsza część odbyła się w dniach 5-11.05.2019r. w niemieckim mieście Soest. Razem z uczniami z lokalnego gimnazjum oraz młodzieżą z holenderskiego miasta Kampen braliśmy udział we wszystkich zorganizowanych zajęciach i z zainteresowaniem angażowaliśmy się w realizację zadań projektowych. W toku badań mieliśmy okazję dokonać biologicznej i chemicznej analizy lokalnych wód oraz dowiedzieliśmy się nieco zarówno o żyjących tam organizmach jak i o konieczności ich ochrony. Nie zabrakło także czasu na rozrywkę – zwiedziliśmy Soest oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Dortmundu, gdzie między innymi odwiedziliśmy stadion jednego z najlepszych niemieckich klubów piłkarskich - Borussii Dortmund. Podczas panelu dyskusyjnego z niemieckimi przedstawicielami organizacji Fridays for Future mogliśmy podzielić się naszą opinią na temat zmian klimatu oraz zaproponować pomysły na rozwiązanie problemów związanych z ochroną środowiska.
Kolejna część projektu odbędzie się we wrześniu w Polsce. Cieszymy się że mieliśmy okazję wziąć udział w takim wyjeździe. Z całą pewnością będzie to dla nas cenne doświadczenie i będziemy starać się przenieść aspekty dotyczące ochrony środowiska w nasze codzienne życie.
Środki na realizację projektu pozyskano z programu Erasmus +.