Na Nowy Rok

Tuż przed świętami uczestnicy spotkania z Powstańcami Warszawskimi w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach otrzymali niezwykłe życzenia.

Miło wspominamy to poruszające spotkanie.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów Gimnazjum – ETAP GMINNY

Dnia 11 stycznia o godzinie 9:00 w auli naszej szkoły odbędzie się , przedostatnia w historii gimnazjum, edycja Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum – etap gminny. Naszą szkołę reprezentować będzie czternaścioro uczniów gimnazjum, z klas trzecich i drugich. To, po raz kolejny, najliczniejsza grupa reprezentantów szkół naszej gminy, a są nimi :

Ewa Biernat, Magdalena Jendrosek, Tomasz Rogowski, Weronika Stranczik, Mateusz Stańczak, Jakub Kaczorowski, Karolina Jankowska, Hanna Chudy, Alicja Bania, Michał Dziarkowski, Wojciech Hajdas, Agnieszka Kusz, Wiktoria Sprecher, Paulina Wątroba.

Naszym uczniom życzymy połamania języka i mocno trzymamy za nich kciuki!

Relacja ze spotkania w Zakładzie Opieki Leczniczej w Ozimku

W sobotę 9 grudnia delegacja naszej szkoły, wraz z przedstawicielami innych placówek, przekazała dary zbierane podczas ubiegłych tygodni dla ZOL-u w Ozimku. Każdy podopieczny otrzymał paczkę upominkową. Personel medyczny oraz organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc i zaangażowanie: "Jesteśmy wdzięczni za okazane serce i wielką dobroć. Nasze dzieciaki gdyby tylko potrafiły na pewno okazały swa wdzięczność, póki co przesyłają szczere uśmiechy i wielkie buziaki. Życzymy dużo zdrowia i sił w podobnych akcjach i ślemy serdeczne świąteczne pozdrowienia".

Badmintonistki na srebrny medal

Dnia 12 grudnia 2017 roku hala sportowa w Głubczycach gościła po raz kolejny uczniów, tym razem liceów, którzy przystąpili do rywalizacji w Mistrzostwach Województwa w Badmintonie Drużynowym „Licealiada 2017”. Tak samo jak w przypadku szkół gimnazjalnych tak i licealiści rywalizowali w rekordowym składzie, gdyż pierwszy raz od wielu lat, aż tyle drużyn zgłosiło wolę uczestnictwa w zawodach- 7 żeńskich i 9 męskich.

Tym bardziej cieszy sukces jaki osiągnęły w powyższych zmaganiach Zofia Mehlich i Wiktoria Niemiec, które w w/w zawodach zajęły II miejsce. Dziewczęta grały odważnie pokonując drużyny z Kędzierzyna Koźla, Nysy, Opola by ostatecznie w finale ulec jedynie drużynie z Głubczyc.

Bardzo dobrze również zaprezentowała się drużyna męska w składzie Artur Szafraniec i Szymon Cichoń debiutująca w zawodach badmintonowych. Panowie niestety trafili do najtrudniejszej grupy i nie udało im się awansować do ¼ finału, jednakże ich gra zasługuje na duże uznanie a doświadczenie zdobyte podczas tegorocznej rywalizacji z pewnością zaprocentuje za rok.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesu.

20171212_131727.jpg 20171212_131654.jpg
20171212_100441.jpg

3 miejsce Krzysztofa Kieconia w Olimpiadzie Historycznej

Krzysztof Kiecoń uczeń klasy 2 gimnazjum w dniu 2 grudnia oraz 9 grudnia 2017 roku w Opolu brał udział w eliminacjach okręgowych II Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Ostatecznie Krzysztof zajął 3 miejsce co dało mu bezpośredni awans na etap ogólnopolski olimpiady. Krzysztof będzie reprezentował naszą szkołę i województwo w eliminacjach ogólnopolskich na początku marca 2018 roku.

Gratulujemy wyniku i życzymy udanego finału w Warszawie.